Czy tłumaczka 'Parasite' Sharon Choi jest zarejestrowana na ProZ.com?

Wczoraj wieczorem film Parasite stał się pierwszym nieanglojęzycznym filmem, który zdobył nagrodę za najlepszy film na gali Oscarów. W sumie zdobył 4 nagrody. Wygrana zaowocowała dużą ilością czasu ekranowego dla tłumaczki Sharon Choi przed publicznością na całym świecie. Aleczy ma ona swój profil na ProZ.com?

Byłam ciekawa, czy tłumaczka Bong Joon Ho, zdobywcy nagrody za najlepszą reżyserię, znajduje się wśród miliona profili na platformie. Użyłam więc ProZ Find™, aby przeszukać największą na świecie społeczność tłumaczy pisemnych, ustnych, napisów i innych niezależnych specjalistów językowych.

Wśród 58 członków, którzy oferują tłumaczenia ustne na miejscu z języka koreańskiego na angielski, nie znalazłem jej. Nie sprawdziłem 1,726 profili dostępnych do kontaktu, które nie są członkami. Nie jest ona również jednym z tłumaczy ustnych z języka koreańskiego na angielski sprawdzonych w bazie tłumaczy ProZ.com, którzy znajdują się w Korei Południowej.

Ona może nie mieć jeszcze swojego profilu.

Oto klip o Najlepszym Reżyserze z transmisji ABC 92-giej gali rozdania Oscarów:

Oprócz Najlepszego Obrazu i Najlepszego Reżysera, Choi, 25-letnia Amerykanka mieszkająca w Seulu, tłumaczyła na żywo przed światową publicznością, której liczbę szacuje się na setki milionów, zwycięstwa w kategorii Najlepszy Scenariusz Oryginalny i Najlepszy Międzynarodowy Film Fabularny.

Przeczytaj i zobacz więcej o jej wielkiej nocy i innych historiach z sezonu nagród:

  • CNN: "Brawa dla Sharon Choi, tłumaczki reżysera 'Parasite' Bong Joon Ho".
  • New York Times: "Tłumaczka Bong Joon Ho na rozdaniu Oscarów: Aspirująca reżyserka Sharon Choi".
  • Twitter: "Jest dużo miłości dla tłumaczki Bong Joon-ho, Sharon Choi".
  • Vanity Fair: "Tłumaczka Bong Joon Ho, Sharon Choi, chce nakręcić film o sezonie nagród".
  • WTHR13: "Poznaj Sharon Choi, tłumaczkę reżysera 'Parasite' Bong Joon Ho".

Nie znalazłam jej na ProZ.com. Może wam się uda.

Jeśli potrzebujesz tłumacza takiego jak ona, zwróć się do jednego z nich na platformie lub zamieść ogłoszenie o pracę na wiodącej na świecie społeczności tłumaczy freelancerów. Jeśli Choi lub inny koreański tłumacz jest zainteresowany rejestracją na stronie, jest ona bezpłatna pod adresem proz.com/register.

Autor

Karolina Zielińska

Redakcja ambient.com.pl