Czy Twój profil odzwierciedla tłumacza, którym jesteś dzisiaj?

Bardzo ważne jest, aby zamieszkać we właściwym nastawieniu jako freelancer, co obejmuje zarówno historię, którą sobie opowiadamy, jak i stan emocjonalny, w którym żyjemy. Ale nic z tego nie oznacza, że nie musimy mieć podstawowych umiejętności do wykonywania pracy, dzień w dzień, lub strategii, aby uzyskać słowo na zewnątrz i rozpocząć interakcję z klientami.

Niezależnie od tego, czy chodzi o stronę internetową, marketing, wypowiedzi w mediach społecznościowych, czy obecność na targach i konferencjach branżowych... lista jest długa.
I oczywiście jako członek ProZ.com, jeśli chodzi o szukanie klientów, jedną z kluczowych broni w Twoim arsenale jest Twój Profil, który jest Twoją wizytówką na platformie, aby dostać się przed klientami. Oczywiście, musisz odsiać dobre oferty od złych, ale to jest część twojej odpowiedzialności i wolności, jako freelancer.

Ale tam są często klejnoty, które można znaleźć dla tych, którzy robią due diligence.

Jednak może być zaskoczony, że nie każdy wypełnia swój profil - wiele z nich pozostawia znaczące luki, z nawet kluczowych informacji, takich jak tagline, brakuje.

Kiedy ostatni raz przeglądałeś swój profil i aktualizowałeś go? Czy odzwierciedla on tłumacza, którym jesteś dzisiaj, czy też jest bladym odbiciem tego, kim byłeś tyle lat temu?

Innymi słowy, czy masz wszystkie swoje kaczki w jednym rzędzie?
Zobacz post na Facebooku i komentarze tutajWięcteraz spójrz na ten link, który powinien być zindywidualizowany dla każdego z was, i daj sobie poklepać po plecach, jeśli masz zielony haczyk w każdym punkcie.

Sukces freelancera polega na korzystaniu ze swoich praw - prawa do wyboru klientów, tekstów, godzin pracy itd. Ale to także odpowiedzialność - przede wszystkim odpowiedzialność przed samym sobą, za to, by upewnić się, że dajesz sobie jak najlepsze szanse, nie strzelasz sobie w stopę i nie wysyłasz mieszanych komunikatów.

Upewnij się, że wszystkie narzędzia w twoim zestawie narzędzi są błyszczące i ostre - a zwłaszcza twój profil, najbardziej użyteczne narzędzie ze wszystkich w interakcji z ProZ.comZobacz
post na Facebooku i komentarze tutajChcesz sprawdzić czy Twój profil jest kompletny? [Sprawdź przewodnik poprawy profilu].

Ten wpis na blogu został zapożyczony z jednego z"50 kroków do poznania ProZ.com" od Andrew Morrisa - dostępnego jako część grupy Tłumaczy (ProZ.com) na Facebooku , która szczyci się ponad 34 000 członków na dzień dzisiejszy.

Autor

Karolina Zielińska

Redakcja ambient.com.pl