Tłumaczenie tego, co nieprzetłumaczalne: jak przetłumaczyć zawartość w formacie PDF

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

W ramach projektu tłumaczeniowego może zaistnieć potrzeba przetłumaczenia treści zapisanych w formacie PDF.
Niezależnie od tego, czy jest to sprawozdanie finansowe, raport branżowy, badanie rynku czy umowa prawna, treść może być dostępna wyłącznie w formacie PDF. Plików PDF nie można edytować i choć najlepiej byłoby tłumaczyć bezpośrednio z oryginalnego, edytowalnego dokumentu źródłowego, często nie jest to możliwe, ponieważ oryginał może być niedostępny.
Nie stanowi to problemu. Firma Comtec, jako najlepsza w rozwiązywaniu problemów, przedstawi Ci informacje, jak przetłumaczyć pozornie nieprzetłumaczalny plik PDF.

Pliki PDF nadające się do odczytu tekstu

Tłumaczenie plików PDF przeznaczonych do odczytu tekstu jest zazwyczaj szybkie i proste. Korzystając ze specjalistycznego oprogramowania, możemy przekształcić pliki PDF do formatu odpowiedniego do tłumaczenia. Dokumenty zawierające dużo tekstu konwertuje się wyjątkowo dobrze i po wyodrębnieniu tekstu może być wymagane jedynie minimalne formatowanie, aby zachować oryginalny wygląd i układ.
Jeśli plik PDF jest w pełni dopracowanym dokumentem, takim jak broszura sprzedażowa lub katalog produktów, konieczne może być zastosowanie większej ilości formatowania. W ramach naszych usług publikacji Comtec jest w stanie w pełni odtworzyć dokument z zachowaniem oryginalnego układu tekstu i grafiki.

PDF-y nieczytelne

Nieczytelne pliki PDF są zazwyczaj tworzone na podstawie skanów dokumentów, takich jak akty urodzenia, akty małżeństwa czy testamenty.
W zależności od jakości skanu, tekst może zostać wyodrębniony przy użyciu naszego oprogramowania do konwersji PDF, a następnie sformatowany zgodnie z oryginałem, lub utworzony całkowicie od podstaw. Choć obie metody mogą zająć trochę czasu, nasz zespół DTP (Desktop Publishing) dokona magii formatowania i przywróci wygląd oryginału.
Tłumaczenie z pliku PDF zawsze wymaga trochę pracy, aby gotowa wersja była tak doskonała jak oryginał, ale firma Comtec jest zawsze gotowa, aby przyspieszyć ten proces i uczynić go bezproblemowym!
Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące tłumaczenia z plików PDF lub chcesz uzyskać bezpłatną wycenę tłumaczenia, skontaktuj się z pracownikiem naszego działu obsługi klienta pod numerem telefonu + 44 (0) 1926 335 681 lub adresem e-mail info@comtectranslations.com.


  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Autor

Magdalena Owczarek

Redakcja ambient.com.pl