Zarabianie na życie podczas COVID-19

Do tej pory cały świat wie, że obecna epidemia Covid-19 ma - i nadal będzie miała - ogromny wpływ na życie finansowe freelancerów. Jednakże, profesjonaliści językowi, którzy zazwyczaj pracują na miejscu - tłumacze, kierownicy projektów, nauczyciele - nie muszą żyć z oszczędności podczas obecnej kwarantanny. ProZ.com ma kilka sztuczek w rękawie, aby zarobić pieniądze zaczynając w ten weekend i będąc w domu, i uzupełnić swoje dochody w tych niepewnych czasach.

Zdobądź pieniądze za dzielenie się swoją wiedzą

Jesteś ekspertem w jakiejś dziedzinie? Czy wiesz jak używać oprogramowania, którego inni mogą nie znać? Czy jesteś dobry w promowaniu swoich usług? A może pamiętasz kilka wskazówek z czasów, gdy zaczynałeś w branży? Zacznij zarabiać za dzielenie się cennymi informacjami. ProZ.com udostępnia dwa kanały, dzięki którym możesz to robić:

Szkolenia ProZ.com. Szkolenia ProZ.com są specjalnie zaprojektowane dla profesjonalistów językowych. Aby zacząć zarabiać jako trener, wybierz format dla swojego szkolenia (wideo, webinar, samouczek, on-line, jeden na jeden) i prześlij treść do przeglądu. Po zatwierdzeniu propozycji przez pracowników serwisu, Twoje szkolenie zostanie dodane do listy nadchodzących szkoleń, a Ty będziesz zarabiać na sprzedaży za każde przeprowadzone wydarzenie.

Zaproponuj szkolenie "

Mentoring ProZ.com. Wykorzystaj system wymiany ProZ.com do oferowania, między innymi, usług mentorskich. Jeśli członek witryny będzie potrzebował tego, co oferujesz, skontaktuje się z Tobą. Jeśli zgodzisz się na dobranie w parę, oboje będziecie musieli zgłosić ten fakt personelowi strony poprzez centrum wsparcia.

Zamieść ofertę mentoringu "

Zaoferuj natychmiastowe usługi poprzez swój profil

Jeśli jesteś w stanie zaoferować tłumaczenia ustne lub inne natychmiastowe usługi, włącz możliwość dzwonienia w czasie rzeczywistym z Twojego profilu w ProZ.com.

Włączenie tej funkcji "kliknij, aby zadzwonić" pozwala autoryzowanym użytkownikom dzwonić do Ciebie - ze strony Twojego profilu oraz z książki telefonicznej, gdy korzystasz z aplikacji mobilnej ProZ.com - bez ujawniania Twojego numeru telefonu.

Zaktualizuj swoje ustawienia komunikacyjne "

Aktualizuj swoje usługi "

Otrzymaj zapłatę, która Ci się należy

Ukończyłeś i dostarczyłeś projekt, za który zalegasz z zapłatą? Utwórz i wyślij formalną fakturę do swoich klientów, korzystając z fakturowania ProZ.com, narzędzia zaprojektowanego, aby pomóc Ci łatwo tworzyć, wysyłać i śledzić faktury online. Narzędzie to pozwala na wysyłanie faktur, a także przypomnień.

Utwórz i wyślij fakturę teraz "

Sprzedaj swoje rzeczy

Wszyscy mamy w domu rzeczy, których nie używamy, a jeśli jesteś profesjonalistą w dziedzinie języków obcych, możesz mieć nawet kilka książek, słowników, glosariuszy i TM, których wiesz, że nigdy nie użyjesz. W końcu śmieci jednego człowieka są skarbem innego, zwłaszcza w tych bardzo trudnych czasach.

Opublikuj swoje przedmioty na sprzedaż lub wymianę w sekcji wymiany ProZ.com wspomnianej powyżej. Możesz zaoferować pamięci tłumaczeniowe, narzędzia CAT, oprogramowanie, książki i glosariusze. Obecnie jest 11 zapytań o TM, ponad 80 zapytań o narzędzia CAT i ponad 50 zapytań o książki. Kto wie, może masz którąś z nich w domu.

Wystaw przedmiot na sprzedaż lub wymianę "

Uzupełnij swój profil i zdobądź pracę online

I na koniec, ale nie mniej ważne, poświęć ten cenny czas na uzupełnienie swojego profilu na ProZ.com w celu przyciągnięcia potencjalnych klientów. Pamiętaj przy tym o następujących podstawowych zasadach:

  • Uzupełniasz swój profil, aby przyciągnąć klientów, a nie dla Ciebie. Więc używaj treści, które będą istotne dla kogoś kto chce Cię zatrudnić - zachowaj osobiste treści dla sieci społecznościowych.
  • Mniej znaczy więcej. Jeśli pokazać próbki swojej pracy, zawierać kilka linii zamiast pełnych tekstów. Jeśli opisujesz siebie i swoją ofertę, skup się na tym, co odróżnia Cię od innych. Rzetelność, profesjonalizm, punktualność nie załatwią Ci pracy bardziej, niż załatwią ją komuś innemu. Twoja specjalizacja, referencje, opinie poprzednich klientów będą.
  • Ułatw klientom szybki kontakt z Tobą. Uzupełnij wszystkie informacje kontaktowe i umożliw komunikację w czasie rzeczywistym poprzez swój profil.
  • Bądź wirusowy. To nie wiąże się z narażeniem na Covid-19 --proszę nie! -- ale upewniając się, że Twoje nazwisko i usługi krążą szybko i szeroko w Internecie. Jak? Przez...

...odpowiadając na pytania pomocnicze →

...proponując tłumaczenia terminów i GBK → ...

dzielenie się tym, nad czym pracujesz → ...

...uczestnicząc w dyskusjach na forum → ...proponując lub uczestnicząc w wirtualnym powwingu

...proponowanie lub uczestnictwo w wirtualnym powwow → ...tworzenie zespołu, który będzie się zajmował tłumaczeniami.

...tworzenie zespołu ekspertów w danej dziedzinie → ...udział w konkursach tłumaczeniowych.

...udział w konkursach tłumaczeniowych → ...udział w konkursach tłumaczeniowych

...zamieszczanie opinii o swoich dotychczasowych klientach → ...wirtualne uczestnictwo w wydarzeniach branżowych → ...wirtualne uczestnictwo

...wirtualne uczestnictwo w wydarzeniach branżowych → ...

...dołączanie do grona profesjonalistów → ...dzielenie się swoimi sukcesami → ...

...dzielenie się historią swojego sukcesu → ...

Uzupełnij swój profil na ProZ.com "

Co jeszcze?

Zespół ProZ.com pracuje nad udoskonaleniem narzędzi i usług na stronie, aby umożliwić członkom osiągnięcie celów biznesowych i realizację pełnego potencjału, podczas współpracy z podobnie myślącymi profesjonalistami z każdego zakątka świata, a jednocześnie dobrze się bawić - tak, nawet dzisiaj.

Sprawdź nowe centrum zasobów ProZ.com Covid-19 ".

Tak więc, proszę, po prostu bądźcie bezpieczni i dajcie nam znać, co jeszcze moglibyśmy zrobić, aby wesprzeć Was podczas obecnej pandemii.


Jakie strategie stosujesz, aby zarabiać pieniądze w domu, jednocześnie praktykując bezpieczny dystans społeczny?

Podziel się tym poniżej.

Autor

Karolina Zielińska

Redakcja ambient.com.pl