Australijski angielski

Prowadzisz działalność w Australii? Tłumaczenie z języka angielskiego i na język angielski to podstawa dobrego biura tłumaczeń. Tylko wtedy będziesz w stanie osiągnąć swoje cele. Peter F. Drucker powiedział kiedyś, że "najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie". Nie ma znaczenia, czy przygotowujesz książkę, umowę czy CV dla australijskiego partnera biznesowego. Powinieneś oddać swój biznes w ręce profesjonalnego tłumacza. Ważne jest, aby pamiętać, że istnieją różne odmiany języka angielskiego, a znajomość angielskiego nie oznacza, że możesz tłumaczyć z i na australijski angielski. Jest to ważne wszędzie tam, gdzie chcesz nawiązać prawdziwą i szczerą rozmowę z daną osobą. Badania Common Sense Advisory pokazują, że lokalni użytkownicy wolą czytać i przeglądać treści w swoim własnym języku.

Na skróty, ukryj

Jedna australijska odmiana języka angielskiego

Jak angielski rozwinął się w Australii?

Jakie są cechy charakterystyczne australijskiego angielskiego?

Najpopularniejsze odmiany języka angielskiego

5 Australijski angielski

Australijski angielski

Nelson Mandela powiedział kiedyś, że ważne jest, aby używać języka swoich odbiorców. Nelson Mandela powiedział, że jeśli mówisz w języku, który dana osoba rozumie, to to, co mówisz, zostanie usłyszane. Jeśli mówisz w jego ojczystym języku, trafi to prosto do jego serca. Dokładnie! Te słowa powinny motywować do działania! Co z tego, że Twój genialny materiał reklamowy jest napisany po polsku? Jak skuteczna będzie treść na stronie skierowanej do Austriaków, ale napisana w brytyjskim angielskim, aby zachęcić ich do zakupu Twoich produktów? Nie osiągniesz swoich celów bez przetłumaczenia treści na australijski angielski.

Dlaczego warto dostosowywać treści do australijskich odbiorców? Oto kilka powodów, dla których warto dostosować treści do australijskich odbiorców.

 • Australia jest szóstym co do wielkości krajem na świecie.
 • Jest to 56. najbardziej zaludniony kraj na świecie. Jest domem dla 25 664 300 osób.
 • Twój klient lub klientka poczują się profesjonalnie i będą zadowoleni, gdy podejdziesz do nich w Australii.
 • Tłumaczenie na australijski angielski sprawi, że odbiorca poczuje się tak, jakby treść została stworzona specjalnie z myślą o nim.
 • Common Sense Advisory donosi, że ludzie spędzają więcej czasu na stronach internetowych, które są w ich ojczystym języku. Chcesz rozszerzyć swoją obecność w Australii? Nie ignoruj tego aspektu.
 • Dostosowanie treści do australijskiej publiczności daje przewagę nad konkurencją.
 • Pamiętaj, że australijski to odmiana angielskiego - według Ethnologue, najpotężniejszego języka na świecie w 2020 roku. Szacuje się, że posługuje się nim 1,268 miliarda ludzi!

Artykuły, które Cię interesują

 • Najtrudniejsze języki do zrozumienia i przetłumaczenia
 • Czym są angielskie idiomy?
 • "Konsekwencje prawne błędów w tłumaczeniu"
 • "Angielskie słowa, które brzmią po polsku"
 • "Rodzaje tłumaczeń"
 • Najpopularniejsze języki tłumaczeń

Jak angielski rozwinął się w Australii?

Jaka jest historia australijskiej odmiany języka angielskiego? Kiedy i gdzie powstała? Oto kilka interesujących faktów, które mogą okazać się przydatne!

 • Pierwszym słowem odnotowanym w australijskim angielskim był kangaroo, a dokładniej kangur. Kapitan James Cook zanotował je w 1770 roku. Miało to miejsce podczas jego pierwszej podróży do Australii. John B. Havviland, lingwista, wykazał, że słowo to wywodzi się z lokalnej legendy o gangurru, rzadkim kangurze.
 • Wraz z przybyciem osadników i wygnańców na Czerwony Kontynent pojawił się nowy akcent. Lokalna wymowa jest mieszanką akcentów i dialektów. Słownictwo i wymowa były czystsze niż w odmianie brytyjskiej. Słownictwo również ewoluowało. Wiele słów zostało zapożyczonych z innych dialektów, ale nadano im nowe znaczenia. Dobrym przykładem takiej transformacji jest słowo "creek". W ogólnym angielskim oznacza ono ujście lub małą zatokę rzeki, która wpada do morza. Australijczycy zmienili to znaczenie tak, że "creek" oznacza teraz mały strumień. Ta odmiana angielskiego zaczęła tworzyć nowe słowa. Słowo pom, które jest obraźliwym określeniem języka angielskiego, narodziło się właśnie tutaj.

Co wyróżnia dialekt australijskiego angielskiego?

Bill Bryson, autor książki "Śniadanie z kangurami. Australijskie przygody" napisał: "Australia, szósty co do wielkości kraj i największa wyspa na świecie, jest także jedyną wyspą, która jest jednocześnie kontynentem i jedynym kontynentem, który jest jednocześnie narodem. Jest to również ostatni kontynent, który został podbity drogą morską. To jedyny kraj, który zaczynał jako więzienie. Ludzie są również "niezwykle przyjaźni, weseli, ekstrawertyczni i inteligentni, i zawsze są pomocni". Czy to nie brzmi interesująco? Czerwony Kontynent - jego historia, miejsca oraz fauna i flora mogą naprawdę zainteresować.

Chcesz dowiedzieć się więcej o australijskim angielskim? Co sprawia, że australijski angielski jest wyjątkowy? Oto kilka interesujących faktów!

 • Słownictwo jest głównie oparte na brytyjskim angielskim.
 • Istnieją również ślady amerykańskiego angielskiego.
 • Wpływ języków europejskich również odcisnął swoje piętno.
 • Australijski angielski również zapożycza niektóre słowa od Aborygenów.
 • Powszechne jest używanie zdrobnień lub skracanie słów w australijskim angielskim. Na przykład Aussie zamiast Australian.
 • Warto zauważyć, że oficjalny australijski może mieć do trzech akcentów. Te akcenty są szerokie, ogólne i kultywowane. Nie jest to akcent i wymowa języka angielskiego używana w Anglii.
 • Warto również zauważyć, że duża liczba słów jest zapisywana w brytyjskiej ortografii.

Najpopularniejsze odmiany w języku angielskim

Awicenna powiedział: "Ulepsz swoją duszę nauką i zostaw wszystko. Dusza jest domem wszystkiego". Dusza rzeczywiście jest naczyniem. Nauka jest kotłem, a ludzka mądrość olejem. Mahatma powiedział: "Żyj tak, jakby jutrzejszy dzień był twoim ostatnim". Ucz się tak, jakbyś to ty miał żyć wiecznie. Frank Smith powiedział kiedyś: "Znajomość jednego języka stawia cię na korytarzu życia". Dwa języki otworzą wszystkie drzwi na twojej drodze.

Angielski to język, który zasługuje na poznanie, ale ma wiele twarzy. Jakie są najpopularniejsze odmiany języka angielskiego? Najpopularniejszy podział języka angielskiego opierał się na odmianach etniczno-terytorialnych. Badając język, można wyróżnić amerykański angielski (znany również jako American English), australijski angielski, południowoafrykański angielski oraz indyjski angielski.

Australijski angielski

Czy chcesz nauczyć się australijskiego angielskiego zamiast amerykańskiego lub brytyjskiego angielskiego? Możesz potrzebować australijskiego angielskiego, aby spełnić swoje osobiste, zawodowe lub biznesowe potrzeby. Znajdź agencję tłumaczeń, jeśli nie masz czasu na naukę tego wariantu języka angielskiego lub jeśli chodzi o konkretną sprawę, biznes lub cel, który należy osiągnąć. Profesjonaliści mogą pomóc w tłumaczeniu. Wyznaczasz cele, robisz plany lub marzysz, aby to osiągnąć. Profesjonaliści to zawsze ludzie z profesjonalną wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem, które możesz wykorzystać w swojej firmie. Wyobraź sobie, jak wiele możesz zyskać dzięki wysokiej jakości tłumaczeniu. Australijczycy to nie Amerykanie, Brytyjczycy czy Irlandczycy. Ważne jest, aby mówić w ich dialekcie języka angielskiego, jeśli chcesz się z nimi skutecznie komunikować. Używaj ogólnego australijskiego angielskiego, a jeśli to konieczne, zatrudnij odpowiedniego specjalistę. To najszybszy sposób na pozyskanie klientów, czytelników i odbiorców.

Autor

Karolina Zielińska

Redakcja ambient.com.pl